Spotkanie po 5 latach. Najciekawsze wydarzenia obecnie w związku z wojną na Ukrainie.

                Spotkanie po 5 latach.Witam wszystkich serdecznie z Krakowa.Wydarzenia  

                                        związane  z wojną na Ukrainie i rozwój Polski.
                                          

                                     Spotkanie po 5 latach. Witam wszystkich serdecznie z Krakowa 
                                             i zapraszam do czytania moich blogów 
                         Najciekawsze wydarzenia obecnie w związku z wojną na Ukrainie i rozwój Polski w
w Unii Europejskiej. Z mojego punktu widzenia,to bardzo ciekawy temat w historii Europejskiego
Kontynentu. Z tego powodu zdecydowałem ponownie się mocno ozdrowić i pokazać siłę duchu.
Ogłaszam wszystkim, w naszym pięknym kraju Polsce, i na Całej Kuli Ziemskiej, ze obecnie mam 80
lat i jak zawsze jestem bojowo nastrojony pozytywnie do wszystkiego co się dzieje w ekonomii i polityce na Świecie. To bardzo dobry pomysł, bo obecnie w świecie bardzo dużo się dzieje ciekawych politycznych, ekonomicznych oraz wojennych wydarzeń. Świat obecnie  jest w wielkim szoku, bo rosyjska orda,która wiele lat reklamowała, że buduje nowy raj na ziemie "komunizm", nagłe na oczach wszystkich ludzi Kuli Ziemskiej zabija mln niewinnych lidzie na Ukrainie tylko z tego powodu, ze Naród Ukrainy zdecydował zjednoczyć się z Unią Europejską.Powiem państwu,że ja kiedyś mieszkałem na Ukrainie, a konkretnie w Odessie, i z tego powodu wiem dokładnie, co tam się dzieje i jaka tam jest konkretnie sytuacja na Ukrainie. Mieszkałem w Ukrainie, a konkretnie w Odessie do 80 lat XX stulecia, kiedy polityczny i ekonomiczny warunki były na tyle nieznośny, że  zostawiłem w Odessie dobrom prace wykładowca i dwa mieszkania. Konkretnie wyjechałem do Polski i zostałem na zawsze w tym pięknym i wolnym kraju. Było to nie takie proste, bo w Odessie miałem dobrą pracę docenta ekonomii, a w Polsce byłem gołym i wesołym,bo nie miałem nic, ale byłem wolny jak orzeł. Wszystko było nie takie proste, bo nie mówiłem po polsku,nie miałem ni pracy, ni mieszkania, ni pracy, ale miąłem wielkie marzenie być wolnym. Duch wolności miał miał mnie wielką i magiczną siłę działać i przeżyć.Powiem państwu,ze to nie jest takie proste,kiedy obywatel innego państwa bez dochodów i podstawowych życiowych informacyj o historii i kulturze innego narodu chce zostać, zarabiacz na życie, mówić poprawnie i setki innych rzeczy. Powiem Państwu od serca,że trzeba być bardzo ambitnym twardym,żeby się nie poddać,albo stracić zdrowie i życie. Pokolenie obecnych czasów nie mają pojęcie jakie byłe życie 80-90 latach XX stulecia, kiedy udało się obalić reżym starej i bardzo zacofanej ideologii radzieckiej,która politycznie i ekonomicznie zmuszała nas do politycznemu i ekonomicznemu chaosu. Kiedy ja w 80 lata uciekłem z muru radzieckiego, to dużo ludzie w Polsce były bardzo zdziwieni, bo wtedy w Związku Radzieckim,życie materialne było bardziej prestiżowe jak w Polsce. No ja nie jestem zwykłym menem, a jestem naukowcem i patrzyłem jak się jakie procesy ekonomiczny i polityczny pomogą obalić system,który się nie opierał na ekonomiczny przepisy, się trzymał policyjnymi i wojskowymi metodami. Obecnie mam 80 lat, a 70 lat byłem obywatelem muru radzieckiego i to co ja piszę i mówię jest to co ja przeżyłem naprawdę żyjąc w ramach muru radzieckiego.

                                   


                                                                                     
                                                                                        
                                                                                   
                                                                                 

                                                                                            

Komentarze

Popularne posty