O ZABÓJSTWIE PREZYDENTA GDAŃSKA PAWŁA ADAMOWICZA
Zabójstwo P.Adamowicza, to bardzo smutna i tragiczna historia w życiu polskiego społeczeństwa. To się wydarzyło 13 stycznia 2019 roku podczas edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowanej przez znanego i lubianego w Polsce działacza charytatywnych spraw Jerzego Owsiaka. Z informacji naocznego świadka Sławomira Czesław-Ziembiński zabójca nagle i sprytnie przerwał kordon ochrony i zaatakował nożem Pana Adamowicza. Sprawca bezpośrednio po zamachu wykrzykiwał polityczne hasła, które były skierowany przeciw opozycyjnej partii Platformie obywatelskiej oraz władzy sądowniczej. Po zatrzymaniu psychopaty-terrorysta trafił do aresztu. Za takie zabójstwo grozi kara do żywocie. Prezydent P.Adamowicz po ok. 30 min. reanimacji w stanie bardzo ciężkim został przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Następnego dnia jego stan zdrowia nie poprawił się pomimo wysiłku lekarzy. Po południu 14 stycznia lekarze poinformowali o jego śmierci. Ciekawe to, że 27 letni zamachowiec, który był wcześniej karany za napady na banki i rozboje został zwolniony z zakładu karnego mimo braku resocjalizacji.Jako prawnik jestem przekonany,że tej tragedii i innych można byłoby uniknąć jak by wymiar sprawiedliwości w Polsce inaczej traktował warunki zwolnienia takich przestępców. Z mojego punktu widzenia jako naukowca w stosunku do takich osób, których są dowody, że jeszcze się nie udało resocjalizować podczas odbywania kary w wiezieniu powinno być prawo zwracania do sądu o zgodę automatycznego przedłużenie kary do całkowitej resocjalizacji. Takie osoby powinny zostać w zakładach karnych i pracować na swoje utrzymanie i utrzymanie swojej rodziny. Z tego powodu wymiar sprawiedliwości jest niedoskonały i powinien być zmieniony.
Dzisiaj 19.01.2019 roku Pogrzeb Pawła Adamowicza. O godzinie 12.00 rozpoczęła się msza pogrzebowa. Na msze pogrzebową przybyli przedstawiciele różnych partii politycznych, Prezydent, Premier oraz przedstawiciele różnych wyznań.
Bardzo dziękuje.Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Zapraszam do oglądania mojej strony internetowej i blogów. www.krolowapieknosci.pl.tl
OdpowiedzUsuń