O zabójstwie Prezydenta Gdańska P.Adamowicza.



O ZABÓJSTWIE PREZYDENTA GDAŃSKA PAWŁA  ADAMOWICZA

Zabójstwo P.Adamowicza, to bardzo smutna i tragiczna historia w życiu polskiego społeczeństwa. To się wydarzyło 13 stycznia 2019 roku podczas edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowanej przez znanego i lubianego w Polsce działacza charytatywnych spraw Jerzego Owsiaka. Z informacji naocznego świadka Sławomira Czesław-Ziembiński zabójca nagle i sprytnie przerwał kordon ochrony i zaatakował nożem  Pana Adamowicza. Sprawca bezpośrednio po zamachu wykrzykiwał polityczne hasła, które były skierowany przeciw opozycyjnej partii Platformie obywatelskiej oraz władzy sądowniczej. Po zatrzymaniu psychopaty-terrorysta trafił  do aresztu. Za takie zabójstwo grozi kara do żywocie. Prezydent P.Adamowicz po ok. 30 min. reanimacji w stanie bardzo ciężkim został przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Następnego dnia jego stan zdrowia nie poprawił  się pomimo wysiłku lekarzy. Po południu 14 stycznia lekarze poinformowali o jego śmierci. Ciekawe to, że  27 letni zamachowiec, który był wcześniej karany za napady na banki i rozboje został zwolniony z zakładu karnego mimo braku resocjalizacji.Jako prawnik jestem przekonany,że tej tragedii i innych można byłoby uniknąć jak by wymiar sprawiedliwości w Polsce inaczej traktował warunki zwolnienia  takich przestępców. Z mojego punktu widzenia jako naukowca w stosunku do takich osób, których są dowody, że jeszcze się nie udało resocjalizować podczas odbywania kary w wiezieniu powinno być prawo zwracania do sądu o zgodę automatycznego przedłużenie kary do całkowitej resocjalizacji. Takie osoby powinny zostać w zakładach karnych i pracować na swoje utrzymanie i utrzymanie swojej rodziny. Z tego powodu wymiar sprawiedliwości jest niedoskonały i powinien być zmieniony.

Dzisiaj 19.01.2019 roku Pogrzeb Pawła Adamowicza. O godzinie 12.00 rozpoczęła się msza pogrzebowa. Na msze pogrzebową przybyli przedstawiciele różnych partii politycznych, Prezydent, Premier  oraz przedstawiciele różnych wyznań.

Komentarze

  1. Bardzo dziękuje.Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Zapraszam do oglądania mojej strony internetowej i blogów. www.krolowapieknosci.pl.tl

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty